Bytový dům Kotnov

Historie lokality

Vilová čtvrť s bohatou minulostí.

Bytový dům Kotnov se nachází v oblasti s bohatou minulostí. U Čelkovického mostu se nacházelo jedno z prvních dřevěných výstavišť Jurkovičova typu v Čechách již v době císařsko-královské monarchie.

Ve čtvrti bydlel i známý sochař František Bílek.

Nové Podhradí se stalo postupně místem pro život zámožných obyvatel města Tábora a nově příchozích. Na konci 19. století zde byla postavena vila Černý leknín, která na první pohled připomíná spíše zámek. Místo se chlubí honosnými tvary vil a mimo jiné tu měl vilu i známý sochař František Bílek, autor Husova pomníku, pocházející z Chýnova.

Lázně s ozdravným pramenem Eleonora.

V lokalitě najdeme Švehlův most vedoucí přes řeku Lužnici, který místní nazývají táborská duha. Pod mostem se nacházely lázně Čelkovice, dnes tu nalezneme hotel Eleonora, který nese stejný název jako místní ozdravný pramen.  Historie vilové čtvrti se psala právě ve spolupráci s malokapacitními lázněmi v Čelkovicích, kdy byly upraveny podkrovní prostory mnohých vil na pokoje pro lázeňské hosty.

Lázně sloužily již k léčení nemocných husitů. Sílu pramene Eleonora objevila dcera Jana Žižky Zuzana, když do něj namočila zraněnou nohu. Poté se tady začali léčit zranění bojovníci a lázně tak nesly název Žižkovy lázně.

Lázně byly zavřeny těsně před koncem 2. světové války, kdy se do nich nastěhovali Hitlerjugend. Při odchodu je Němci srovnali se zemí. Chod lázní neobnovili ani komunisté. To znamenalo konec vodoléčby v Táboře.

Středověká klání v současném Táboře.

U řeky Lužnice se nacházela pajedla. Ta sloužila k napojení vody v brodu řeky a vedla ji až nahoru do centra města. To je důvod, proč tato oblast nese název Na Pajedlech.

Na druhé straně vilové čtvrti je několik mlýnů. Nejznámějším je Housův mlýn, který opravila rytířská historická skupina A.R.G.O. Skupina tady má i šermířskou filmovou školu, která pořádá mnohá středověká klání.

Pod hradem Kotnov se zachoval kamenný středověký mostek, který vedl přes Klokoty až na Prahu. Malebný benediktský klášter Klokoty se pyšní 10 věžemi a 11 zvony. Okolo kláštera je dlouhá lipová alej, která je ideální na procházku. Vede z ní i křížová cesta kolem tří kaplí a zázračného pramene.

Spojení bohaté historie s moderním pohodlím.

Dnešní obyvatelé Nového Podhradí mají výhodu, že žijí v blízkosti lesoparku Pintovka, historických památek a mají snadný přístup k řece Lužnici a vodní nádrži Jordán.

Byty Kotnov v Táboře na prodej
Byty Kotnov v Táboře na prodej
Byty Kotnov v Táboře na prodej
Byty Kotnov v Táboře na prodej

Dům se nachází v krásné vilové čtvrti na Starém Městě v Táboře v ulici Bechyňská 2236 (jižní svah pod Bechyňskou branou).

Ke každému bytu náleží vlastní sklep a garážové stání.

Kromě jedinečné lokality, ve které se téměř nestaví, bude mít stavba i další výhody, jakými jsou například nízké náklady na energie nebo skvělá dostupnost všech služeb.

Jedinečná lokalita Starého města

Unikátní lokalita Starého Města, ve které se téměř nestaví.

Veškerá občanská vybavenost v Táboře

Dostupnost služeb a občanská vybavenost v blízkém okolí.

Nízké náklady na energie bytu v Táboře

Nízkoenergetická stavba bez vysokých provozních nákladů.

Jedinečná lokalita Starého města

Vysoký standard použitých materiálů pro luxusní bydlení.

O investorovi

Investorem Bytového domu Kotnov je firma NOVÉ BYTY TÁBOR s.r.o., která se opírá o dlouholeté zkušenosti s developerskou činností mateřské firmy SAF – Development s.r.o..

Bytový dům Kotnov Tábor
Bytový dům Kotnov Tábor

Lokalita

Lokalita

Kde Bytový dům Kotnov najdete?

Bechyňská 2236, 390 01 Tábor

Nenašli jste informaci,
kterou jste k Bytovému domu Kotnov hledali?

Kontaktujte nás a my vám rádi všechny vaše dotazy zodpovíme.

Kontaktní formulář

Odesláním tohoto formuláře dávám souhlas ke zpracování mých osobních údajů dle zásad GDPR.

Investor:

NOVÉ BYTY TÁBOR s.r.o.
Velehradská 1735/28, Vinohrady (Praha 3)
130 00 Praha

IČO: 09152679, DIČ: CZ09152679

Adresa Bytového domu Kotnov:

Bechyňská 2236
390 01 Tábor